BETA
Deichmann.sk Affiliate Program

Deichmann.sk Affiliate Program

Does Deichmann.sk have an affiliate program?

Yes, the Deichmann.sk affiliate program is available from the Commission Junction affiliate network. It has been listed under the accessories (shoes) sector.
Deichmann.sk screenshot
http://www.deichmann.com/SK/sk/shop/welcome.html

What is the commission rate for the Deichmann.sk affiliate program?

Commissions vary between 8% and 12%.

What are the Earnings Per Click (EPC) with the Deichmann.sk affiliate program?

Earnings Per Click (EPC) average around 6.91

Does Deichmann.sk have a product or data feed?

Yes, the Deichmann.sk affiliate program does seem to have a data feed available. You should be able to access it based on your permissions and join status from Commission Junction .

How do I join the Deichmann.sk affiliate program?

In order to apply to the Deichmann.sk affiliate program you usually need to be a direct member of the program, or a member of Commission Junction . Details of each program and the network are shown below, along with links to each program. Even if you are a member of these networks already, just click through to the program, login and join.

Commission Junction  logo

Deichmann.sk affiliate program by Commission Junction

„módna obuv pre všetky vekové kategórie s dobrou kvalitou za bezkonkurenčnú cenu“ vďaka tomuto princípu sa skupina deichmann vypracovala do pozície najväčšieho maloobchodníka s obuvou v európe celosvetovo predala skupina deichmann v roku 2015 viac ako 172 miliónov párov obuvi spoločnosť deichmann ponúka obuv aj online a to 24 hodín denne na stránke wwwdeichmanncom môžu záujemcovia prezerať širokú ponuku dámskej pánskej detskej a športovej obuvi aktuálnu módnu obuv ako aj módne doplnky si zákazníci môžu objednať s doručením zadarmo deichmann obuv a doplnky dopĺňajú v rámci online sortimentu špeciálne internetové ponuky ak sa stanete partnerom spoločnosti deichamnn budete profitovať z nasledujúcich výhod provízia 8 za predaj doba platnosti cookie 30 dní produkt feed veľký výber reklamných materiálov profesionálna a osobná podpora krátke potvrdzovacie cykly predaja vynikajúce zľavové akcie doručenie zdarma jednoduché rýchle a bezpečné platby

vop httpmetaapesplanetapesdedeichmannpartnerprogrammskagbpdf

váš affiliate tím saskia cremer deichmannmetaapescom 49 203 41050 400

Commission rates pay between 8 and 12%
For full details click through to Commission Junction to find out more.
Join Program